Проект «Вчимося жити разом»

 Мета: Сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту.  Розвиток у всіх дітей життєвих навичок розбудови миру і активного громадянства.

Нормативні документи

Коли на сході України розпочався збройний конфлікт і величезна кількість родин з дітьми стали вимушеними переселенцями, виникло багато проблем з їхньою адаптацією на новому місці проживання. Тому представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулося до Служби Європейської Комісії (ЕСНО) по допомогу у фінансуванні проекту «Вчимося жити разом». Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) в рамках своєї ініціативи «Діти миру» виділила на його реалізацію 800 тисяч євро.

Цей проект впроваджується в школах п’яти областей України: Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській та Харківській. У планах охопити навчанням учнів 1-9 класів. Учитель біології Чемужівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чижкова Н.О. стала регіональним тренером у рамках проекту «Вчимося жити разом» та пройшла навчання в м. Києві.

У серпні Чижкова Н.О. разом з методистом центру практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя Берзінею О.О. провели декілька тренінгів для вчителів початкової школи з 11 районів Харківської області. Зміївський район теж бере участь у проекті. В ньому задіяно шість вчителів з шести навчальних закладів району. Тренери ознайомили учасників з концепцією, змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом», надали всім учасникам можливість спробувати себе в ролі тренера та вибірково відпрацювали уроки-тренінги для учнів 1-4-х класів за курсом «Вчимося жити разом». Посібники для вчителів проекту та робочі зошити для учнів скоро отримають опорні школи.

З 16.09 по 30.09 в  школі проходило онлайн опитування учнів 5-11 класів в рамках проекту "Вчимося жити разом". Вчителі, які задіяні в проекті також проходили опитування. А в кінці вересня пройшли вступні тренінги. Учні продивилися фільм про становлення прав людини, вішали яблучка-сподівання на дерево очікувань. 

17 листопада 2016 року учні школи разом з вчителем Чижковою Н.О. відвідали семінар в форматі фокус-груп та інтерв'ю в рамках реалізації програми "Вчимося жити разом" за участью Кристофера Талбота і Майкла Весселса, консультантів представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 
Гості зустрічи  Т.Воронцова. К. Талбот  та М.Весселс високо оцінили результати реалізації проекта в Харьківскій області. Всі участники та організатори працювали єдиною командою, яка ЛЮБИТЬ ЖИТИ РАЗОМ!

 

8 клас 

8 клас

1 тренінг "Стать і статеві ролі" пройшов дуже швидко та цікаво. Учні спілкувалися про правила та стериотипи.

На другому тренінгу "Упевнена поведінка" учням було поставлене  проблемне питання - "А яка поведінка саме в мене і чому? " 

3 тренінг "Стоп булінг!" Учні розбралися в понятті "булінг" та в його видах.

Третій тренінг "Самооцінка характеру" пройшов дуже швидко, але продуктивно! Учні дивилися уривок з фільму та працювали в групі.

4 тренінг "Кібербулінг" був продовженням попереднього тренінгу. Це останній тренінг для 8 класу, саме на ньому відбулися дебати про найкращу соціальну мережу, про троллінг, про позитивне та негативне інтеренету.

9 клас

Перший тренінг "Характер людини". Важливим елементом тренінгу  було коло, це дало наснагу для відвертої розмови.

 На другому тренінгу "Цінності - основа характеру"  учні самі  обирали цінності, які характерні саме для них.

5 клас

Перший тренінг "Ти - особливий".  Найголовніша мета цього тренінгу - це усміхнені та задоволені очі!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
4xxNmLFfAus